Connect with us

Sport

Ajrullahu debuton me gol te Makedonia Gj.P (Video)

Published

on

Izet Ajrullahu e ka nisur për mrekulli aventurën e tij te skuadra e Makedonia Gj.P.

Ai e ka shënuar golin debutues për skuadren e tij në ndeshjen miqësore kundër klubit Ukrainas Fc Oleksandriya .

Ajrullahu e shënoi golin me gërshërë në minutën e 49-te. Ky gol i jashtëzakonshëm i Ajrullahut nuk mbeti pa u veçuar edhe nga klubi ukrainas i Alexandrias, i cili në rrjetin e saj social ‘Twitter’ e pershkrujati ate si një gol efektiv. ” . Ne avansojm, por është e pamundur të mos vërejmë këtë gol me gërshërë nga lojtari i “Maqedonia Gj. p 👏👏”

Futbollisti shkupjan gjatë këtij afati kalimtar u transferua nga F. C Skopje tek Makedonia Gj. P. nē kampionatin elitar te vendit.

Lajme10 mins ago

Liverpool bindet t’i hapë rrugën, cakton çmimin për Shaqirin

Kosovë36 mins ago

“Serbia s’do ta njohë Kosovën”, ish-këshilltari i lartë në DASH i kundërpërgjigjet Vuçiqit

Sport38 mins ago

Megi Doçi, hystori frymëzimi në futbollin e femrave

Sport1 hour ago

“Real di të vuajë”, Zidane: Boll me Ramos, klubi ta mbyllë këtë çështje

Lajme1 hour ago

Artan Grubi u bën thirrje mërgimtarëve që të mobilizohen dhe të regjistrohen në regjistrimin e popullsisë

Sport1 hour ago

Shkëmbi pëson humbjen e parë te Ballkani, Drita rimerr kreun!

Lajme1 hour ago

“Ronaldo nuk përshtatet me skemat e Pirlos, dështim po s’fitoi Champions”

Lajme2 hours ago

Besimi: Reforma tatimore do të bazohet në drejtësi, arkëtim më të mirë, transparencë, dixhitalizim dhe tatimim “të gjelbërt”

Kosovë2 hours ago

Deputeti suedez kritikon BE-në për mosliberalizimin e vizave për Kosovën

Lajme2 hours ago

Ambasadori Walker: I domosdoshëm unifikimi i diasporës shqiptare

EN3 hours ago

Sara nxjerr foton me Andin dhe hedh kunja për Jasminën

Lajme3 hours ago

“Ortaku i bosit të Ndragetes”/ Berisha tregon 12 rrogat mujore që merr Arbian Mazniku

Lajme3 hours ago

Nesër fillon regjistrimi i mërgimtarëve, diplomatëve, të burgosurve dhe të pastrehëve – Mësoni detajet

Lajme3 hours ago

“Monstra”, 8 ditë paraburgim për dy të arrestuarit gjatë protestës

Bota4 hours ago

“Turqia nuk mund të përjashtohet nga Mesdheu Lindor”

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com