Connect with us

Lajme

ZYRTARE.net mëson: Qeveria nesër vendos masën e re, pas orës 23 asgjë nuk do të funksionoj?

Publikuar

me

Numrat alarmant të ditëve të fundit të të infektuarve me koronavirus janë arsyja që pritet të aktivizojnë nesër edhe pse ditë e diel Komisionin për sëmundje ngjitëse.

Siç mëson portali Zyrtare.net, gjatë ditës së nesërme pritet të propozohet masa e re restriktive që pas orës 23 të mos funksionoj asnjë operator ekonomik me çka do të bënte që me automatizëm të zbarseshin rrugët dhe qendrat më të frekuentuara nga qytetarët.

Qeveria pritet të mblidhet pasditen e nesërme dhe të jap dritë jeshile për këtë propozim të Komisionit për sëmundje ngjitëse.

Kjo masë ide vjen në masë pas shifrave të frikshme të ditëve të fundit gjë e cila ka alarmuar edhe autoritet shëndetsore të cilat në një periudhë shumë të shkurtër kanë mbushur thuajse të gjitha kapacitetet e pasura në dispozicion./Zyrtare.net

 

Advertisement
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com