Connect with us

Lajme

Vazhdojnë shifrat rekorde, regjistrohen 594 raste të reja në Maqedoni

Publikuar

me

loading...

Edhe gjatë 24 orëshit të fundit në Maqedoni janë regjistruar shifra rekorde të të infektuarve me koronavirus, raporton Zyrtare.net

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bëre 2617 testime, ndërsa janë regjistruar 594 raste të reja.

Shkupi vazhdon të mbaj shifrën më të lartë ku nga numri total vetëm në kryqeytet janë regjistruar 303 raste.

Në kushte spitalore kanë ndëruar 3 pacient, të moshës (70), (75) dhe (67).

/Zyrtare.net/

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com