Connect with us

Sport

Tri pikë të mundimshme por me rëndësi të madhe për Man City nga ndeshja kundër Arsenal

Publikuar

me

‘Citizens’ kanë shënuar fitore minimale 1:0, në një ndeshje ku rastet për më shumë gola nuk munguan, shkruan lajmi.net.

Ishte Raheem Sterling ai që në minutën e 23’ shënoi për 1:0, duke bërë që ky gol të jetë vendimtari për takimin.

Ederson ishte më meritori që skuadra e Pep Guardiola ruajti këtë rezultat dhe në fund mori tri pikët.

Tri pikët e sontme e çojnë Manchester Cityn në kuotën e shtatë pikëve, pas katër ndeshjeve të luajtura.

Arsenal në anën tjetër mbetet me nëntë pikë, në pesë ndeshje të luajtura tashmë. /Lajmi.net/

Advertisement
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com