Connect with us

Lajme

“Rekord i ri i të infekruarve”, Kasami: Të respektohen masat, shëndeti i çdo njeriu është i rëndësishëm

Publikuar

me

Sot në RMV janë regjistruar rekord rastesh të infektimeve me Covid-19, ku për vetëm 24 orë janë regjistruar 594 raste të reja. Shkupi prijnë me numrin e të infektuarve me 303 infektime.

Pas shifrave alarmante, kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në rrjetin social Facebook, u ka bërë thirrje qytetarëve të respektojnë rekomandimet e institucionëve përkatëse, të mbajnë mask dhe të ruajnë distancën sociale.

Më tej Kasami tha se shëndeti i çdo njeriu është i rëndësishëm, andaj kujdesi duhet të shtohet, si për veten ashtu edhe për rrethin ku jetojmë.

Ja postimi i plotë i Kasamit:

Ditëve të fundit kemi rritje të konsiderueshme të rasteve pozitive me Covid-19. Ju bëj thirrje të gjithëve t'i…

Gepostet von Bilall Kasami am Samstag, 17. Oktober 2020

 

Advertisement
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com