Connect with us

Lajme

Kërcënohet Dritan Abazoviç, kërkohet ndihma e Interpol

Publikuar

me

Kërcënohet me jetë politikani shqiptar në Mal të Zi, Dritan Abazoviç. Raportohet se policia ka nisur hetimet ndaj një shtetasi malazez, me inicialet R.S. me pretendimin se kërcënoi Dritan Abazoviçin.

Në një mesazh kërcënues, thuhej se ‘Abazoviç do të të vr itej nëse bashkëpunon me çetnikët në krijimin e qeverisë së re malazeze’, raporton rtcg.

Nga një llogari në rrjetin social në rrjetin social, kërcënimet iu dërguan liderit të partisë politike URA, Dritan Abazoviçit, me të cilën u informua policia. Kjo e fundit ka identifikuar 69-vjeçarin nga Rozhaja, si personin që i dërgoi kërcënime politikanit, për të cilin u njoftuan oficerët e Departamentit të Sigurimit të Rozhajës”, njoftoi policia.

Sipas deklaratës së një të afërmi të R.S., kërcënuesi nuk jeton në Mal të Zi, por në Suedi dhe përmes Departamentit për Bashkëpunim Operacional Policor, një kërkesë iu përcoll Interpolit në Suedi, thotë policia.

Dyshohet se R.S. i tha Abazoviçit se do të mas akrohej nëse vazhdonte “miqësinë” e tij, domethënë negociatat dhe bashkëpunimin me “çetnikët”.

.

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com