Connect with us

Sport

Jeremy Doku, talenti belg përfundon në radarët e Liverpool!

Publikuar

me

Liverpool ka prioritet përforcimin e mbrojtjes në merkaton e janarit për të zëvendësuar Van Dijk por gjithashtu mendon edhe për sulmin. Drejtuesit po përgatiten për një largim të mundshëm të Sadio Mane i cili ka shumë kërkesa ndaj janë gati të afrojnë një talent si Jeremy Doku. 18-vjeçari ka përfunduar në shënjestrën e shumë klubeve të mëdha dhe ka një kontratë të gjatë deri në vitin 2025-të me Rennes që e blenë këtë verë nga Anderlecht për 26 milionë euro. Këta të fundit nuk kanë ndërmend të privohen që tani nga sulmuesi belg por me një ofertë tunduese palët mund të afrohen drejt një marrëveshjeje.

 

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com