Connect with us

Lajme

Filipçe: Tani për tani nuk shohim arsye për mbylljen e kufijve

Publikuar

me

Ministri i shëndetësisë Venko Filipçe, deklaroi se kufiri me Kosovën por dhe vendet tjera nuk do të mbyllen, sepse sipas tij analizat flasin se infektimet janë lokale dhe nuk vijnë nga jashtë vendit.

“Mbyllja e kufijve, tani për tani nuk planifikohet sepse nuk kemi raste të reja që vijnë nga jashtë vendi. Problemi tek të gjitha vendet në rajon, Evropë dhe tek ne është nga transmisioni lokal”, deklaroi Venko Filipçe, ministër i shëndetësisë.

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com