Connect with us

Sport

Chiesa vendos rekord  të zi në Serie A

Publikuar

me

I transferuari nga Fiorentina, Chiesa, gjeti hapësirat e tij në ndeshjen ndaj Crotone, por jo gjithçka shkoi sipas planit.

Ishte minuta e 60’ kur anësori italian u ndëshkua me karton të kuq, përcjell lajmi.net.

Kështu, Chiesa bëhet lojtari i parë që ndëshkohet me karton të kuq në një debutim në Serie A.

Crotone dhe Juventus luanin me rezultatin e barabartë 1:1 kur lojtari u ndëshkua me karton të kuq. /Lajmi.net/

Advertisement
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com