Connect with us

Bota

Tronditet sërish Libani, shpërthen depoja e armatimeve (VIDEO)

Publikuar

me

Libani nuk gjen ende qetësi teksa sot një tjetër shpërthim ka ndodhur në një depo armësh në një zonë që kontrollohet nga një grup i mbështetur nga Hezbollahu.

Nga të dhënat e para nuk raportohen viktima. Anëtarët e grupit vendosën një kordon sigurie, duke ndaluar gazetarët të afroheshin në zonë.

Shpërthimi misterioz vjen shtatë javë pas atij në portin e Bejrut, që vrau 200 njerëz, plagosi 6500 të tjerë dhe dëmtoi dhjetëra mijëra ndërtesa në kryeqytet, Bejrut.

VIDEO:

loading...

Advertisement
Kosovë8 mins ago

SHBA: Duam të sigurojmë suksesin e marrëveshjes së Uashingtonit midis Kosovës dhe Serbisë

Sport20 mins ago

Milan fiton ndaj Celtic, vazhdon forma e lartë e ‘Rossoneri’

Kosovë24 mins ago

Infektologu Krasniqi: E rrezikshme ideja e krijimit të imunitetit të masës

Lajme27 mins ago

Këto janë drejtorët e rinjë të emëruar sonte nga Qeveria

Bota40 mins ago

I jep lajmet Putini: Gati 5 mijë të vdekur në konfliktin Armeni-Azerbaixhan

Sport41 mins ago

Fonseca i lumtur me përmbysjen: Nuk ishte e lehtë, Roma reagoi mirë

Kosovë52 mins ago

“E morrën 9 persona, ja si e fshehën trupin e babait”, djali i Remzi Hoxhës hedh dyshimet e forta

Kosovë57 mins ago

Aksion masiv i Policisë në qendër të Prizrenit, 13 persona nën pranga

Sport1 hour ago

Dardanet shprehen optimiste të matura për ndeshjen kundër Turqisë

Kosovë1 hour ago

Rexhep Selimi luan dhe tallet me Ramush Haradinajn dhe kandidaturën për president: S’po zgjedhim komandant

Lajme1 hour ago

Bullgaria e bllokon marrëveshjen e Frontex-it dhe Shkupit për shkak të gjuhës maqedonase

Lajme1 hour ago

Çairi edhe me një post të rëndësishëm! Ja kush emërohet Zv/drejtor i Drejtorisë së të hyrave publike!

Lajme1 hour ago

ASH reagon për drejtorët: Ejupi i “përjetshëm”, dhëndri i Nevzat Bejtës dhe vëllezërit “gjenial” Besimi!

Sport1 hour ago

Arteta i del në mbrojtje Lenos, pas gabimit trashanik ndaj Rapid Vienna

Kosovë1 hour ago

Selimi: E pyeta Albinin çka po thoshte kur tha “ka kënduar si bilbil” për Thaçin

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com