Connect with us

Lajme

Sekretarët shtetëror nga BDI: Valmir Aziri – Kulturë, Rexhail Ismaili – Bujqësi…

Publikuar

me

Skretarë shtetëror nga Bashkimi Demokratik për Integrim, në Kulturë mbetet Valmir Aziri nga Tetova, në Bujëqësi Rexhail Ismaili nga Kumanova, nga Saraji Selajdin Beluli në Arsim, ndërsa Rami Qerimi nga Çairi, do të jetë në Sistem Politik, shkruan Zhurnal.mk

Në konfrencën e paraditës, zv kryeministri Artan Grubi theksoi se bashkë me zv ministrat që do ti emëroj BDI në ditët në vijim do të bëhen të ditura edhe emrat e sekretarëve shtetëror.

Pavarësisht përgënjeshtrimit edhe sot u përmendën emra të zëvendësministrave nga radhët e BDI-së. Në MPB përflitet Nazim Bushi, në Drejtësi, Agim Nuhiu, në Shëndetësi, Ilir Hasani, në Transport dhe Lidhje, Bekim Rexhepi dhe në Mbrojtje Bashkim Hasani.

Advertisement

MË TË LEXUARAT