Connect with us

Lajme

Propozimet për zv/ministrat do të dorëzohen sot ne Kuvend

Publikuar

me

Kryeministri Zoran Zaev, në konferencën e sotme për shtyp paralajmëroi se të gjitha procedurat për zv/ministrat dhe drejtoritë kanë përfunduar dhe se gjatë ditës së sotme propozimet do të dorëzohen në Kuvend.

Zaev nuk përmendi emrat e zv/ministrave e as të drejtorëve por kërkoi nga press shërbimi i Qeverisë që të njëjtat t’i publikojnë sot gjatë ditës.

-Kanë përfunduar bisedimet me të gjithë kandidatët tanimë të konfirmuar dhe ato potencial. Propozimi me të gjitha dokumentet dhe autobiografitë sot dorëzohen në arkivin e Kuvendit./TV21

loading...

Advertisement
Sport58 seconds ago

Xhiro spektakolare në Ligën e Evropës – këto janë të gjitha rezultatet e mbrëmjes së sontme

Kosovë15 mins ago

Komuna e Prishtinës do t’i bllokojë tri rrugë nga nesër deri të shtunën në mbrëmje

Sport22 mins ago

Tottenham pa telashe kundër LASK – tri gola për tri pikët

Lajme23 mins ago

Zaev: Ne si maqedonas asnjëherë nuk do të bllokonim vëllezërit tanë bullgarë

Kosovë31 mins ago

SHBA: Duam të sigurojmë suksesin e marrëveshjes së Uashingtonit midis Kosovës dhe Serbisë

Sport43 mins ago

Milan fiton ndaj Celtic, vazhdon forma e lartë e ‘Rossoneri’

Kosovë47 mins ago

Infektologu Krasniqi: E rrezikshme ideja e krijimit të imunitetit të masës

Lajme50 mins ago

Këto janë drejtorët e rinjë të emëruar sonte nga Qeveria

Bota1 hour ago

I jep lajmet Putini: Gati 5 mijë të vdekur në konfliktin Armeni-Azerbaixhan

Sport1 hour ago

Fonseca i lumtur me përmbysjen: Nuk ishte e lehtë, Roma reagoi mirë

Kosovë1 hour ago

“E morrën 9 persona, ja si e fshehën trupin e babait”, djali i Remzi Hoxhës hedh dyshimet e forta

Kosovë1 hour ago

Aksion masiv i Policisë në qendër të Prizrenit, 13 persona nën pranga

Sport1 hour ago

Dardanet shprehen optimiste të matura për ndeshjen kundër Turqisë

Kosovë2 hours ago

Rexhep Selimi luan dhe tallet me Ramush Haradinajn dhe kandidaturën për president: S’po zgjedhim komandant

Lajme2 hours ago

Bullgaria e bllokon marrëveshjen e Frontex-it dhe Shkupit për shkak të gjuhës maqedonase

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com