Connect with us

Lajme

Prishtina po bëhet me qendër tregtare më të madhe se Shkupi (VIDEO)

Publikuar

me

Gjysma e punimeve të vrazhda për “Prishtina Mall” pothuajse kanë përfunduar. Që kryeqyteti i Kosovës të bëhet me një nga 100 qendrat më të mëdha tregtare në botë janë angazhuar rreth 350 punëtorë.

Me sipërfaqe prej 250 mijë metra katrorë, “Prishtina Mall” pritet t’iu ofrojë konsumatorëve një vend të paparë deri tash për blerje dhe argëtim, por edhe atraksion turistik.

Video:

.

loading...

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com