Connect with us

Sport

Pesë arsyet pse Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Publikuar

me

Para pak ditësh, “The Sunday Times”, raportoi se 21 vjeçari është gati të largohet nga PSG dhe kjo ka mundësuar që mediat spanjolle të hedhin dritë mbi këtë mundësi e cila mund të konkretizohet në vitin e ardhshëm.

”AS” në artikullin e saj të fundit rendit pesë arsye pse Mbappe do të transferohet te Real Madridi:

– Admirimi për menaxherin Zinedine Zidane
– Objektivi për ta fituar Ligën e Kampionëve
– Të fitohet Topi i Artë.
– Loja në “Santiago Bernabeun” e ri-modeluar
– Ndjenja si në shtëpi duke luajtur bashkë me lojtarë të tjerë të kombëtares franceze. /Lajmi.net/

loading...

Advertisement
Kosovë7 mins ago

SHBA: Duam të sigurojmë suksesin e marrëveshjes së Uashingtonit midis Kosovës dhe Serbisë

Sport19 mins ago

Milan fiton ndaj Celtic, vazhdon forma e lartë e ‘Rossoneri’

Kosovë23 mins ago

Infektologu Krasniqi: E rrezikshme ideja e krijimit të imunitetit të masës

Lajme26 mins ago

Këto janë drejtorët e rinjë të emëruar sonte nga Qeveria

Bota39 mins ago

I jep lajmet Putini: Gati 5 mijë të vdekur në konfliktin Armeni-Azerbaixhan

Sport40 mins ago

Fonseca i lumtur me përmbysjen: Nuk ishte e lehtë, Roma reagoi mirë

Kosovë51 mins ago

“E morrën 9 persona, ja si e fshehën trupin e babait”, djali i Remzi Hoxhës hedh dyshimet e forta

Kosovë56 mins ago

Aksion masiv i Policisë në qendër të Prizrenit, 13 persona nën pranga

Sport1 hour ago

Dardanet shprehen optimiste të matura për ndeshjen kundër Turqisë

Kosovë1 hour ago

Rexhep Selimi luan dhe tallet me Ramush Haradinajn dhe kandidaturën për president: S’po zgjedhim komandant

Lajme1 hour ago

Bullgaria e bllokon marrëveshjen e Frontex-it dhe Shkupit për shkak të gjuhës maqedonase

Lajme1 hour ago

Çairi edhe me një post të rëndësishëm! Ja kush emërohet Zv/drejtor i Drejtorisë së të hyrave publike!

Lajme1 hour ago

ASH reagon për drejtorët: Ejupi i “përjetshëm”, dhëndri i Nevzat Bejtës dhe vëllezërit “gjenial” Besimi!

Sport1 hour ago

Arteta i del në mbrojtje Lenos, pas gabimit trashanik ndaj Rapid Vienna

Kosovë1 hour ago

Selimi: E pyeta Albinin çka po thoshte kur tha “ka kënduar si bilbil” për Thaçin

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com