Connect with us

Shëndetësi

Licencohet edhe një laborator për teste PCR

Publikuar

me

Ministria e Shëndetësisë ka licencuar edhe një laborator privat për të kryer teste PCR për koronavirus.

Siç bëhet e ditur në një njoftim për media të MSH-së, bëhet fjalë për laboratorin “Mikrobioanaliza” në Prishtinë, i cili është i katërti që licencohet për kryerjen e këtyre llojeve të testeve për COVID-19.

Ndërkaq edhe një laborator në Podujevë ka marrë licencë për kryerje të testeve serologjike, transmeton Klan Kosova.

The post Licencohet edhe një laborator për teste PCR appeared first on Klan Kosova.

Advertisement
Lajme2 mins ago

Kastriot Rexhepi: Opozita shqiptare bën “show”, amandamentet i dorëzoi në gjuhën maqedone

Kosovë15 mins ago

Gjuriq: Ua kemi borxh fëmijëve tanë që të mos e bëjmë armik Amerikën

Sport20 mins ago

Zekolli: Liga Unike do të rritë vlerat dhe konkurrencën në basketbollin shqiptar

Shëndetësi23 mins ago

43 shtatzëna u prekën me COVID-19 në Kosovë, 29 prej tyre lindën foshnjat e tyre

Lajme30 mins ago

Notat e lojtarëve: Real Sociedad 0-0 Real Madrid, Elustondo dhe Kroos më të mirët

Kosovë31 mins ago

Analisti Tahiri zbulon qëllimin e vizitës së Grenellit në Kosovë

Sport41 mins ago

ZYRTARE: PAOK transferon Waguen nga Barcelona

Kosovë47 mins ago

Memli Krasniqi: Koalicioni nuk ka vullnet t’i mbështes bizneset dhe qytetarët për rimëkëmbjen ekonomike

Lajme56 mins ago

Këto janë të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e sotme të Qeverisë Hoti

Sport1 hour ago

Barcelona ka edhe pesë lojtarë në shitje

Kosovë1 hour ago

Qeveria ua ndan nga 2 mijë e 733 euro delegatëve të legjislaturës së vitit 1990

Kosovë1 hour ago

Ministrja serbe zbulon 4 rrugët që do t’i financojë Amerika e që lidhin Serbinë dhe Kosovën

Lajme1 hour ago

Daçiq paralajmëron BeH-në: Po e njohët Kosovën, si do të ndaloni pavarësinë e Republikës Serbe?

Sport1 hour ago

Ylli i Premierligës është homoseksual, këtë ka frikë ta thotë publikisht – e kuptoi kur ishte 14 vjeç

Kosovë2 hours ago

43 gra shtatzëna u prekën nga koronavirusi në Kosovë

MË TË LEXUARAT