Connect with us

Kosovë

Kuvendi shkon në pauzë – Periskopi

Publikuar

me

Pas diskutimeve rreth tri orëshe për fillimin e vitit të ri shkollor, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shkuar në pauzë deri në orën 15:30.

Iniciuesja e interpelancës së ministrit të Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj, Arbërie Nagavci kërkoi bashkëpunim të grupeve parlamentare për të harmonizuar një rezolutë për procesin mësimor.

Pas kësaj pike në rend të ditës janë edhe interpelanca e ministrit të Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Agim Veliu.

loading...

Advertisement
Kosovë5 mins ago

Komuna e Prishtinës do t’i bllokojë tri rrugë nga nesër deri të shtunën në mbrëmje

Sport11 mins ago

Tottenham pa telashe kundër LASK – tri gola për tri pikët

Lajme13 mins ago

Zaev: Ne si maqedonas asnjëherë nuk do të bllokonim vëllezërit tanë bullgarë

Kosovë20 mins ago

SHBA: Duam të sigurojmë suksesin e marrëveshjes së Uashingtonit midis Kosovës dhe Serbisë

Sport33 mins ago

Milan fiton ndaj Celtic, vazhdon forma e lartë e ‘Rossoneri’

Kosovë37 mins ago

Infektologu Krasniqi: E rrezikshme ideja e krijimit të imunitetit të masës

Lajme40 mins ago

Këto janë drejtorët e rinjë të emëruar sonte nga Qeveria

Bota52 mins ago

I jep lajmet Putini: Gati 5 mijë të vdekur në konfliktin Armeni-Azerbaixhan

Sport53 mins ago

Fonseca i lumtur me përmbysjen: Nuk ishte e lehtë, Roma reagoi mirë

Kosovë1 hour ago

“E morrën 9 persona, ja si e fshehën trupin e babait”, djali i Remzi Hoxhës hedh dyshimet e forta

Kosovë1 hour ago

Aksion masiv i Policisë në qendër të Prizrenit, 13 persona nën pranga

Sport1 hour ago

Dardanet shprehen optimiste të matura për ndeshjen kundër Turqisë

Kosovë1 hour ago

Rexhep Selimi luan dhe tallet me Ramush Haradinajn dhe kandidaturën për president: S’po zgjedhim komandant

Lajme1 hour ago

Bullgaria e bllokon marrëveshjen e Frontex-it dhe Shkupit për shkak të gjuhës maqedonase

Lajme1 hour ago

Çairi edhe me një post të rëndësishëm! Ja kush emërohet Zv/drejtor i Drejtorisë së të hyrave publike!

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com