Connect with us

Lajme

Kush është shqiptari nga Shkupi që heshti ‘Komitët’?

Publikuar

me

loading...

Diten e djeshme në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit tifo grupi maqedonas Komitet ofenduan shqiptarët por kur disa krushq shqiptare që mernin nuse u ndalen dhe dolën nga veturat dhe motorët ata ikën nga frika dhe u shperndanë menjëherë.

Djaloshi i parë që u ndal në atë ngjarje dhe që u bë viral në rrjetet social me veprimin e tij për të zmbrapsur Komitët, quhet Adnan Abdula dhe ja çfarë mesazhi jep ai një ditë pas ngjarjes…

Adnan-ado Abdula nuk është i vetëm në këtë betejë… Së bashku do ti themi STOP gjuhës së urrejtjes!!!✌🏻Во оваа борба Аднан не е сам… Заедно ќе кажеме СТОП за говорот и ширењето на омраза!!!

Gepostet von Furkan Saliu am Sonntag, 20. September 2020

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com