Connect with us

Sport

Kombëtarja e Italisë kthehet në Bergamo pas 14 viteve – pret Holandën

Publikuar

me

Kombëtarja e Italisë do të luajë ndeshjen e ardhshme kundër kombëtares së Holandës, në kuadër të Ligës së Kombeve.

Për këtë ndeshje, ‘Azzurri’ kanë vendosur që të zbresin në qytetin e Bergamos, qytet që u ‘shkatërrua’ nga pandemia Covid-19, transmeton lajmi.net.

Italia pret Holandën, në ndeshjen që do të luhet në ‘Stadi Atleti Azzurri d’Italia’.

Ndryshimi i stadiumit për ndeshjen e tretë të pauzës së ardhshme për kombëtaret është konfirmuar. /Lajmi.net/

loading...

Advertisement
Lajme2 mins ago

“E morrën 9 persona, ja si e fshehën trupin e babait”, djali i Remzi Hoxhës hedh dyshimet e forta

Kosovë7 mins ago

Aksion masiv i Policisë në qendër të Prizrenit, 13 persona nën pranga

Sport12 mins ago

Dardanet shprehen optimiste të matura për ndeshjen kundër Turqisë

Kosovë23 mins ago

Rexhep Selimi luan dhe tallet me Ramush Haradinajn dhe kandidaturën për president: S’po zgjedhim komandant

Lajme24 mins ago

Bullgaria e bllokon marrëveshjen e Frontex-it dhe Shkupit për shkak të gjuhës maqedonase

Lajme26 mins ago

Çairi edhe me një post të rëndësishëm! Ja kush emërohet Zv/drejtor i Drejtorisë së të hyrave publike!

Lajme31 mins ago

ASH reagon për drejtorët: Ejupi i “përjetshëm”, dhëndri i Nevzat Bejtës dhe vëllezërit “gjenial” Besimi!

Sport34 mins ago

Arteta i del në mbrojtje Lenos, pas gabimit trashanik ndaj Rapid Vienna

Kosovë40 mins ago

Selimi: E pyeta Albinin çka po thoshte kur tha “ka kënduar si bilbil” për Thaçin

Lajme49 mins ago

Berisha kryqëzon Ramën për ‘procedurat’: Inceneratorët helmojnë, u dogjën para ndërtimit

Lajme52 mins ago

Nga java tjetër mund të kemi orë policore për disa qytete ku ka më shumë të infektuar?!

Lajme53 mins ago

Partia Demokratike skaulifikon figura të njohura, do habiteni me emrat që nuk janë më pjesë e listave

Lajme54 mins ago

Zaev beson se negociatat do të hapen këtë vit

Sport55 mins ago

Bashkimi demolon Pejën, merr biletën për gjysmëfinale

Kosovë56 mins ago

Abrashi rrëfen si u zbulua skandali i “avullimit” të dy milionë eurove nga Thesari

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com