Connect with us

Lajme

Kastriot Rexhepi: Opozita shqiptare bën “show”, amandamentet i dorëzoi në gjuhën maqedone

Publikuar

me

loading...

Deputeti i Lëvizjes Besa, Kastriot Rexhepi ka hedhur poshtë akuzat e ASH-së se deputet e Lëvisjes Besa kanë qëndruar në seancën e Komisionit për Arsim duke mos e respektuar kërkesën e tyre për përdorimin e gjuhës shqipe, përcjell Zyrtare.net

Duke cituar regulloren e Kuvendit, Rexhepi thekson se vetë opozita nuk e ka implementuar gjuhën shqipe duke i dorëzuar amandamentet në gjuhën maqedone.

“Kolegët nga ASH, kishin dërguar amandamentet veëtm në gjuhën maqedone dhe nga ana dolën bënë show kinse për mbrojtjen e gjuhës shqipe duke mos rrespketuar vetë, gjejgësisht duke mos u lodhur ti shënojnë vetë në gjuhën shqipe. Ja ku janë amandamentet veëtm në gjuhën maqedone dhe më interesantja është se ka një amandament të njejtë dy herë të dorëzuar dhe e kanë doëzuar që duhej ne ta shqyrtojmë në Komision vetëm se është dashur të shënohet dhe të shohet edhe një deputet në lisit por të paktën në këtë amandament ta kishit dorëzuar në gjuhën shqipe “, theksoi Rexhepi./Zyrtare.net/

Kastriot Rexhepi: Opozita shqiptare bën "show", amandamentet i dorëzoi në gjuhën maqedone

Gepostet von Zyrtare am Montag, 21. September 2020

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com