Connect with us

Lajme

BILANCI I ZI: Deri më tani 700 qytetarë kanë vdekur nga koronavirusi

Publikuar

me

Deri më tani, 700 qytetarë kanë humbur betejën me virusin e ri që shkakton sëmundjen e njohur si SarsCov2, njoftojnë nga Ministria e Shëndetësisë, përcjell in7.

Vetëm ditën e sotme (21.09.2020) betejën me koronavirusin e kanë humbur 7 persona, në mesin e tyre edhe një 23 vjeçar nga Shën Nikolla.

Pacientët e tjerë që humbën betejën me sëmundjen janë të moshave dhe komunave të ndryshme. Dy pacientë nga Strumica (52 dhe 62), një nga Dibra (54), një pacient nga Shtipi (53), një pacient nga Prilep (66), një pacient nga Koçani (66).

Numri i përgjithshëm i rasteve btë diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 16.780, numri i pacientëve të kuruar është 13.949.

Raste aktive më shumë ka në Shkup, Kumanovë, Strumicë, Tetovë, Gostivar./in7.tv/

loading...

Advertisement
Sport2 mins ago

Dardanet shprehen optimiste të matura për ndeshjen kundër Turqisë

Kosovë13 mins ago

Rexhep Selimi luan dhe tallet me Ramush Haradinajn dhe kandidaturën për president: S’po zgjedhim komandant

Lajme14 mins ago

Bullgaria e bllokon marrëveshjen e Frontex-it dhe Shkupit për shkak të gjuhës maqedonase

Lajme16 mins ago

Çairi edhe me një post të rëndësishëm! Ja kush emërohet Zv/drejtor i Drejtorisë së të hyrave publike!

Lajme22 mins ago

ASH reagon për drejtorët: Ejupi i “përjetshëm”, dhëndri i Nevzat Bejtës dhe vëllezërit “gjenial” Besimi!

Sport24 mins ago

Arteta i del në mbrojtje Lenos, pas gabimit trashanik ndaj Rapid Vienna

Kosovë30 mins ago

Selimi: E pyeta Albinin çka po thoshte kur tha “ka kënduar si bilbil” për Thaçin

Lajme39 mins ago

Berisha kryqëzon Ramën për ‘procedurat’: Inceneratorët helmojnë, u dogjën para ndërtimit

Lajme42 mins ago

Nga java tjetër mund të kemi orë policore për disa qytete ku ka më shumë të infektuar?!

Lajme43 mins ago

Partia Demokratike skaulifikon figura të njohura, do habiteni me emrat që nuk janë më pjesë e listave

Lajme44 mins ago

Zaev beson se negociatat do të hapen këtë vit

Sport45 mins ago

Bashkimi demolon Pejën, merr biletën për gjysmëfinale

Kosovë46 mins ago

Abrashi rrëfen si u zbulua skandali i “avullimit” të dy milionë eurove nga Thesari

Religjion59 mins ago

Kur takohen feja dhe njerëzorja! (Muhamedi a.s. shembull)

Kosovë1 hour ago

Rexhep Selimi flet për natën “më të rrezikshme për Kosovën” të para tri viteve

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com