Connect with us

Kosovë

Bekë Berisha tregon se si lahej në dri në temperatura minus: E bëja për ta thy rekordin

Publikuar

me

Deputeti i AAK-së Bekë Berisha, ka rrëfyer pjesë nga fëmijëria e tij, gjatë kohës kur ka jetuar në fshatin e lindjes, Saradran të Komunës së Istogut.

Deputeti ka treguar se në rininë e tij e thyente rekordin, pasiqë lahej në temperatura minus në lumin ‘Drini i Bardhë’.

“E para unë e kom rekordin me u la i pari në dri, në muajin mars hala ka pasë borë, visha u lajsha me e thy rekordin. E veçanta u kon se në dri kemi ardh ka qenë larg nja 2 km dhe kemi ecë dathë”, ka thënë deputeti.

Ai ka thënë se fshatin prej nga e ka origjinën nuk do ta ndërronte me asnjë vend të botës.

 

“I mirë e i keq, unë nuk e ndërroj me asnjë vend tjetër në botë”, ka thënë deputeti Berisha.

loading...

Advertisement
Sport12 mins ago

Milan fiton ndaj Celtic, vazhdon forma e lartë e ‘Rossoneri’

Kosovë16 mins ago

Infektologu Krasniqi: E rrezikshme ideja e krijimit të imunitetit të masës

Lajme19 mins ago

Këto janë drejtorët e rinjë të emëruar sonte nga Qeveria

Bota31 mins ago

I jep lajmet Putini: Gati 5 mijë të vdekur në konfliktin Armeni-Azerbaixhan

Sport32 mins ago

Fonseca i lumtur me përmbysjen: Nuk ishte e lehtë, Roma reagoi mirë

Kosovë44 mins ago

“E morrën 9 persona, ja si e fshehën trupin e babait”, djali i Remzi Hoxhës hedh dyshimet e forta

Kosovë48 mins ago

Aksion masiv i Policisë në qendër të Prizrenit, 13 persona nën pranga

Sport53 mins ago

Dardanet shprehen optimiste të matura për ndeshjen kundër Turqisë

Kosovë1 hour ago

Rexhep Selimi luan dhe tallet me Ramush Haradinajn dhe kandidaturën për president: S’po zgjedhim komandant

Lajme1 hour ago

Bullgaria e bllokon marrëveshjen e Frontex-it dhe Shkupit për shkak të gjuhës maqedonase

Lajme1 hour ago

Çairi edhe me një post të rëndësishëm! Ja kush emërohet Zv/drejtor i Drejtorisë së të hyrave publike!

Lajme1 hour ago

ASH reagon për drejtorët: Ejupi i “përjetshëm”, dhëndri i Nevzat Bejtës dhe vëllezërit “gjenial” Besimi!

Sport1 hour ago

Arteta i del në mbrojtje Lenos, pas gabimit trashanik ndaj Rapid Vienna

Kosovë1 hour ago

Selimi: E pyeta Albinin çka po thoshte kur tha “ka kënduar si bilbil” për Thaçin

Lajme2 hours ago

Berisha kryqëzon Ramën për ‘procedurat’: Inceneratorët helmojnë, u dogjën para ndërtimit

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com