Connect with us

Lajme

BDI zyrtarizon kandidatët për zëvendës ministra

Publikuar

me

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) ka finalizuar listën e zëvendës ministrave në Qeverinë e re.

Kjo u bë e ditur mbrëmë në TVM2 nga zëvendëskryeministri Artan Grubi, i cili tha gjithçka është finalizuar dhe se emrat pritet të votohen në Qeveri.

Zëvendësministër i MPB-së, Nazim Bushi

Zëvendësministër i Drejtësisë, Agim Nuhiu

Zëvendësministër i Mbrojtjes, Bashkim Hasani

Zëvendësministër Transport dhe Lidhje, Bekim Rexhepi

Zëvendësministër i Shëndetësisë, Dr.Ilir Hasani

Emërimi i tyre vjen pas shumë zërave dhe listave të publikuara të kandidatëve të ndryshëm nëpër portale. Kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi se gjatë ditëve në vijim pritet që të votohen zëvendësministrat. Ai tha se po zhvillon bisedime dhe konsulta me kandidatët dhe se ky proces është drejt finalizimit.

Advertisement
Sport12 mins ago

Sporting Lisbona nderon CR7 – emëron akademinë e klubit ‘Academia Cristiano Ronaldo’

Kosovë13 mins ago

Rrahmani i VV-së i sulet akademik Kujtim Shalës së LDK-së, i jep medalje “për hajni”

Lajme16 mins ago

Kastriot Rexhepi: Opozita shqiptare bën “show”, amandamentet i dorëzoi në gjuhën maqedone

Kosovë29 mins ago

Gjuriq: Ua kemi borxh fëmijëve tanë që të mos e bëjmë armik Amerikën

Sport33 mins ago

Zekolli: Liga Unike do të rritë vlerat dhe konkurrencën në basketbollin shqiptar

Shëndetësi36 mins ago

43 shtatzëna u prekën me COVID-19 në Kosovë, 29 prej tyre lindën foshnjat e tyre

Lajme43 mins ago

Notat e lojtarëve: Real Sociedad 0-0 Real Madrid, Elustondo dhe Kroos më të mirët

Kosovë45 mins ago

Analisti Tahiri zbulon qëllimin e vizitës së Grenellit në Kosovë

Sport54 mins ago

ZYRTARE: PAOK transferon Waguen nga Barcelona

Kosovë1 hour ago

Memli Krasniqi: Koalicioni nuk ka vullnet t’i mbështes bizneset dhe qytetarët për rimëkëmbjen ekonomike

Lajme1 hour ago

Këto janë të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e sotme të Qeverisë Hoti

Sport1 hour ago

Barcelona ka edhe pesë lojtarë në shitje

Kosovë1 hour ago

Qeveria ua ndan nga 2 mijë e 733 euro delegatëve të legjislaturës së vitit 1990

Kosovë2 hours ago

Ministrja serbe zbulon 4 rrugët që do t’i financojë Amerika e që lidhin Serbinë dhe Kosovën

Lajme2 hours ago

Daçiq paralajmëron BeH-në: Po e njohët Kosovën, si do të ndaloni pavarësinë e Republikës Serbe?

MË TË LEXUARAT