Connect with us

Lajme

Bastisje në Kondovë të Shkupit, është arrestuar një burrë 34-vjeçar

Publikuar

me

loading...

Nëpunës të policisë nga Njësia për Krim të Dhunshëm pranë SPB Shkup sot kryen bastisje në dy lokacione në fshatin Kondovë dhe e privuan nga liria S.I. (34), i dyshuar për vepër penale “grabitje” nga neni 141 nga Kodi Penal i RMV-së, e kryer më 8 shtator të vitit 2020.

Siç bëri të ditur MPB, SPB Shkup – Njësia për Krim të Dhunshëm paraprakisht ishte ngritur padi penale kundër R.A.(32), J.I.(36), B.Xh.(27), S.I. (34) dhe L.R. (31), të gjithë nga Shkupi, për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit se kanë kryer vepër penale “grabitje”, e dënueshme sipas nenit 141 nga Kodi Penal.

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com