Connect with us

Sport

Autoritet spanjolle i vihen pas Ancelottit

Publikuar

me

Akuzat vijnë për kohën kur ai ishte në drejtimin e Real Madrid në vitet 2014/2015.

Autoritetet spanjolle pretendojnë se Ancelotti iu është shmangur pagimit të taksave pa asnjë shpjegim. Trajneri italian nuk ka bërë asnjë koment lidhur me këto akuza.

Tekniku italian është trajner i Evertonit pasi mori drejtimin e skuadrës në vitin 2019. /Lajmi.net/ 

Advertisement
Lajme2 mins ago

Kastriot Rexhepi: Opozita shqiptare bën “show”, amandamentet i dorëzoi në gjuhën maqedone

Kosovë15 mins ago

Gjuriq: Ua kemi borxh fëmijëve tanë që të mos e bëjmë armik Amerikën

Sport19 mins ago

Zekolli: Liga Unike do të rritë vlerat dhe konkurrencën në basketbollin shqiptar

Shëndetësi22 mins ago

43 shtatzëna u prekën me COVID-19 në Kosovë, 29 prej tyre lindën foshnjat e tyre

Lajme29 mins ago

Notat e lojtarëve: Real Sociedad 0-0 Real Madrid, Elustondo dhe Kroos më të mirët

Kosovë31 mins ago

Analisti Tahiri zbulon qëllimin e vizitës së Grenellit në Kosovë

Sport40 mins ago

ZYRTARE: PAOK transferon Waguen nga Barcelona

Kosovë47 mins ago

Memli Krasniqi: Koalicioni nuk ka vullnet t’i mbështes bizneset dhe qytetarët për rimëkëmbjen ekonomike

Lajme55 mins ago

Këto janë të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e sotme të Qeverisë Hoti

Sport1 hour ago

Barcelona ka edhe pesë lojtarë në shitje

Kosovë1 hour ago

Qeveria ua ndan nga 2 mijë e 733 euro delegatëve të legjislaturës së vitit 1990

Kosovë1 hour ago

Ministrja serbe zbulon 4 rrugët që do t’i financojë Amerika e që lidhin Serbinë dhe Kosovën

Lajme1 hour ago

Daçiq paralajmëron BeH-në: Po e njohët Kosovën, si do të ndaloni pavarësinë e Republikës Serbe?

Sport1 hour ago

Ylli i Premierligës është homoseksual, këtë ka frikë ta thotë publikisht – e kuptoi kur ishte 14 vjeç

Kosovë2 hours ago

43 gra shtatzëna u prekën nga koronavirusi në Kosovë

MË TË LEXUARAT