Connect with us

Lajme

Artan Grubi tregon në cilin vit Maqedonia e Veriut bëhet anëtare e BE-së

Publikuar

me

Qeveria ka kapacitet të mjaftueshëm për të hapur bisedimet me Bashkimin Evropian. Kemi përkrahje të jashtëzakonshme nga miqtë tanë ndërkombëtar nga Brukseli dhe Uashingtoni. Kështu u shpreh zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi në emisionin ARGUMENT me Fatos Musliun në TVM2.

“Në qoftë se e gjithë shoqëria rreshtohet pas ëndrrës sonë evropiane, ne mund të bëjmë këtë realitet, gjatë vitit 2025 Maqedonia e Veriut mund të bëhet anëtare e Bashkimit Evropian”, tha zëvendës kryeministri i parë Grubi.

.

Advertisement
Sport1 min ago

Sporting Lisbona nderon CR7 – emëron akademinë e klubit ‘Academia Cristiano Ronaldo’

Kosovë2 mins ago

Rrahmani i VV-së i sulet akademik Kujtim Shalës së LDK-së, i jep medalje “për hajni”

Lajme5 mins ago

Kastriot Rexhepi: Opozita shqiptare bën “show”, amandamentet i dorëzoi në gjuhën maqedone

Kosovë18 mins ago

Gjuriq: Ua kemi borxh fëmijëve tanë që të mos e bëjmë armik Amerikën

Sport22 mins ago

Zekolli: Liga Unike do të rritë vlerat dhe konkurrencën në basketbollin shqiptar

Shëndetësi25 mins ago

43 shtatzëna u prekën me COVID-19 në Kosovë, 29 prej tyre lindën foshnjat e tyre

Lajme32 mins ago

Notat e lojtarëve: Real Sociedad 0-0 Real Madrid, Elustondo dhe Kroos më të mirët

Kosovë34 mins ago

Analisti Tahiri zbulon qëllimin e vizitës së Grenellit në Kosovë

Sport43 mins ago

ZYRTARE: PAOK transferon Waguen nga Barcelona

Kosovë50 mins ago

Memli Krasniqi: Koalicioni nuk ka vullnet t’i mbështes bizneset dhe qytetarët për rimëkëmbjen ekonomike

Lajme58 mins ago

Këto janë të gjitha vendimet që u morën në mbledhjen e sotme të Qeverisë Hoti

Sport1 hour ago

Barcelona ka edhe pesë lojtarë në shitje

Kosovë1 hour ago

Qeveria ua ndan nga 2 mijë e 733 euro delegatëve të legjislaturës së vitit 1990

Kosovë1 hour ago

Ministrja serbe zbulon 4 rrugët që do t’i financojë Amerika e që lidhin Serbinë dhe Kosovën

Lajme1 hour ago

Daçiq paralajmëron BeH-në: Po e njohët Kosovën, si do të ndaloni pavarësinë e Republikës Serbe?

MË TË LEXUARAT