Connect with us

Lajme

Artan Grubi: Emrat e drejtorëve janë spekulime, kemi këmbyer këto drejtori me LSDM

Publikuar

me

Zëvëndëskryeminstri Artan Grubi në konferncën e sotme për shtyp në Qeveria ka theksuar se emrat e përfolur gjatë ditës së djeshme të drejorëve të ardhshëm janë spekulime, raporton Zyrtare.net

Sa i përket drejtorive që ka marrë BDI, Grubi theksoi janë bërë disa këmbime të drejtorive mes LSDM-BDI.

“Ato të cilat i lexova dje në mediat elektronike janë apsolutisht të pavërteta. Ndarjet në pozicionet e drejtorëve nuk janë bërë por janë bërë disa këmbime, ne kemi pasur 5 pozita të drejtorëve në drejtori të veçnata dhe i kemi këmbyer me 5 drejtori tjera nga radhët e LSDM-së. Psh Fondin pensional e kemi drejtuar ne për më shumë se 1 dekadë dhe e kemi këmbyer me Ndërmarjen e rrugëve, apo Postën e kemi këmbyer me ndërmajren MEPSO. Bëhet fjalë për këmbim të udhëhqësve të ndaëmrjaeve mes LSDM dhe BDI-së me qëllim që të feskohen këto drejtori”, tha Grubi, përcjell Zyrtare.net.

Grubi njoftoi se gjatë ditëve në vijim do vendoset përfundimisht me emkrat e zëvëndës ministrave dhe sekretarëve shtetëror.

“Ndarja mes partnerëve të koalcionit është bërë vetëm për nivelin e zëvëndës ministrave dhe sekretarëve shtetëror. Kemi marrë zv ministrinë e MPB-së, Mbrojtjes, Shëndetësisë, Transportit dhe Drejtësisë. 5 zv ministra dhe 5 sektrat shtetoror jemi në proces të emërimit bashk me strukurat tona dhe besoj që nesër ose pasnesër do ti keni emrat”, përfundoi Artan Grubi, zëvëndës kryeministër./Zyrtare.net/

Advertisement

MË TË LEXUARAT