Connect with us

Lajme

​Lushtaku mbledh një pjesë të bashkëluftëtarëve, kujtojnë kohët që sollën lirinë

Publikuar

me

Kryetari i PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku ka kaluar mbrëmjen e së enjtes me një pjesë të bashkëluftëtarëve në familjen Gubetimi të Vanifcit.

Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se janë mbledhur për të kujtuar kohët që sollën lirinë e vendit.

Ky është statusi i tij i plotë:

“Në mesin e një pjese të bashkëluftëtarëve të familjes Gubetini në Vanofc, duke kujtuar kohët që sollën lirinë e vendit. Ballëhapur e kokëlart qëndrojnë familjet anë e mbanë Kosovës, të cilat dhanë gjithçka për lirinë e atdheut.”

.

loading...

Advertisement
Kosovë1 min ago

I jep lajmet Putini: Gati 5 mijë të vdekur në konfliktin Armeni-Azerbaixhan

Sport2 mins ago

Fonseca i lumtur me përmbysjen: Nuk ishte e lehtë, Roma reagoi mirë

Lajme14 mins ago

“E morrën 9 persona, ja si e fshehën trupin e babait”, djali i Remzi Hoxhës hedh dyshimet e forta

Kosovë18 mins ago

Aksion masiv i Policisë në qendër të Prizrenit, 13 persona nën pranga

Sport23 mins ago

Dardanet shprehen optimiste të matura për ndeshjen kundër Turqisë

Kosovë34 mins ago

Rexhep Selimi luan dhe tallet me Ramush Haradinajn dhe kandidaturën për president: S’po zgjedhim komandant

Lajme36 mins ago

Bullgaria e bllokon marrëveshjen e Frontex-it dhe Shkupit për shkak të gjuhës maqedonase

Lajme38 mins ago

Çairi edhe me një post të rëndësishëm! Ja kush emërohet Zv/drejtor i Drejtorisë së të hyrave publike!

Lajme43 mins ago

ASH reagon për drejtorët: Ejupi i “përjetshëm”, dhëndri i Nevzat Bejtës dhe vëllezërit “gjenial” Besimi!

Sport46 mins ago

Arteta i del në mbrojtje Lenos, pas gabimit trashanik ndaj Rapid Vienna

Kosovë52 mins ago

Selimi: E pyeta Albinin çka po thoshte kur tha “ka kënduar si bilbil” për Thaçin

Lajme1 hour ago

Berisha kryqëzon Ramën për ‘procedurat’: Inceneratorët helmojnë, u dogjën para ndërtimit

Lajme1 hour ago

Nga java tjetër mund të kemi orë policore për disa qytete ku ka më shumë të infektuar?!

Lajme1 hour ago

Partia Demokratike skaulifikon figura të njohura, do habiteni me emrat që nuk janë më pjesë e listave

Lajme1 hour ago

Zaev beson se negociatat do të hapen këtë vit

Advertisement

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com