Connect with us

Kosovë

Kryeministri Hoti infektohet me koronavirus

Publikuar

me

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka konfirmuar vetë ai nëpërmjet një statusi, raporton Periskopi.

Shkrimi i plotë:

Të nderuar,

Sot e kam bërë testin për covid-19 dhe kam rezultuar pozitiv. Nuk kam shenja, përveç një kollë shumë të lehtë. Nga sonte jam në izolim për dy javët në vazhdim. Do të kryej obligimet nga shtëpia.

Avdullahu

MË TË LEXUARAT