Connect with us

Lajme

EKSKLUZIVE/ Marrëveshja LSDM-BDl-BESA shumë afër, ja ministrat e rinj?!

Publikuar

me

LSDM, Lëvizja BESA dhe BDI janë shumë afër formimit të shumicës parlamentare dhe Qeverisë së re.

Burime të portali Zyrtare.net brenda palëve mëson se tashmë përfaqësuesit e të tre subjekteve kanë arritur të harmonizojnë programin qeverisës ndërsa është biseduar edhe për resoret ministrore.

Zyrtare.net ka arritur të siguroj edhe emrat e ministrave të rinj që jo-zyrtarisht do të përbëjnë kabinetin e ri qeveritar./Zyrtare.net

Lista e plotë e kabinetit qeveritar:

1. Zoran Zaev – Kryeminister
2. Arbër Ademi – zv.kryeministër (eurointegrime) – BDI
3. Radmilla Shekerinska – Mbrojtje (LSDM)
4. Oliver Spasovski – MPB (LSDM)
5. Nikolla Dimitrov – MPJ (LSDM)
6. Fatmir Besimi – Financa (BDI)
7. Venko Filipçe – Shëndetësi (LSDM)
8. Kreshnik Bekteshi – Transpot dhe Lidhje (BDI)
9. Arjanit Hoxha – Ekonomi (BESA)
10. Ljupco Nikollovski – Bujqesi (LSDM)
11. Damjan Mançeski – Administratë (LSDM)
12. Renata Deskosa ose Elizabeta Naumovska – Arsim (LSDM)
13. Goran Mileski – Pushtet Lokal (PLD)
14. Sedat Sulejmani – Kulturë (BESA)
15. Naser Nuredini ose Jeton Shaqiri – Ekologji (BDI)
16. Izet Mexhiti – Sistem Politik (BDI)
17. Mila Caroska – Politikë sociale (LSDM)
18. Arta Bilalli – Drejtësi (BDI)
19. Min pa resor PDSH
20. Min pa resor (TDP)
21. Min pa resor (NSDP)
22. Min pa resor (Romët)

 

Advertisement

MË TË LEXUARAT