Connect with us

Lajme

Si është gjendja e Talat Xhaferit? Flet drejtoresha e Klinkës…

Publikuar

me

Drejtoresha e klinikës, Milena Stevanoviq thotë se kreu i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, është pranuar në klinikë me temperaturë, dhe se edhe pse ka rezultuar negativ në testimin për coronvirus ai po merr terapi për COVID-19.

“U pranua me temperaturë. Ai ka pasqyrë klasike të Covid-19, por testi i tij rezultoi negativ. Ne po e shërojmë, përkatësisht i japim terapi për COvid”, thotë Stevanoviq.

Ajo shton se sot i është bërë testim i ri.

“Ne kemi pacientë me nga 3-4 testime negativ me simptoma të coronavirusit që po i shërojmë, dhe në testi i fundit ka rezultuar negativ. Do ta ndjekim situatën dhe gjendjen shëndetësore të pacientit”, sqaron Stevanoviq.

Ndryshe, Bujar Osmani gjatë ditës së djeshme publikoi fotografi me Talat Xhaferin dhe Nexhati Jakupin.

MË TË LEXUARAT