Connect with us

Sport

Masat e reja të qeverisë, tifozët nuk lejohen në stadiume

Publikuar

me

Qeveria e Kosovës sipas masave të reja dhe të rekomanduara nga profesionistët shëndetësor që i kanë miratuar sot kanë ndaluar që në hapsira të mbyllura dhe të hapura të lejohen më shumë se 50 persona për shkak të situatës së rënduar kohëve të fundit.

“Ndalohen grumbullimet në hapësira të mbyllura dhe të hapura për më shumë se 50 persona”, thuhet në një ndër vendimet e Qeverisë.

Kjo konfirmon se tifozët nuk do të lejohen ende nëpër stadiume.

Megjithatë, nëse jo brenda saj, tifozët po zgjedhin ide kreative për ta shikuar ekipin e tyre të zemrës. /Lajmi.net/ 

ZGJEDHJET PARLAMENTARE

MË TË LEXUARAT