Connect with us

Lajme

Saraj, Çairi dhe Buteli janë vatrat e reja në Shkup, thotë Filipçe

Publikuar

me

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë, Venko Filipçe gjatë pyetjeve të gazetarëve në konferencën për shtyp tha se në Shkup, ku janë dhe numrat më të larta të infektimeve të reja, e kryesojnë komunat Saraji, Çairi dhe Buteli.

Sipas ministrit të gjithë klasterat janë të njohur dhe janë izoluar të gjithë personat që kanë pasur kontakt me të infektuarit.

Pozitiv është fakti se 90 për qind e personave të prekur kanë simtoma të lehta.

Ai njoftoi se fatmirsisht edhe përkundër numrit të madh të infektimeve, fuqia e virusit gjithnjë e më shumë po zbehet.

ZGJEDHJET PARLAMENTARE

MË TË LEXUARAT