Connect with us

Kosovë

Balaj: Kurti po harron që vet për herë të parë ia dha dy ministri Listës Serbe dhe emëroi një këshilltar serb

Publikuar

me

Albulena Balaj, zv/kryeministre ka komentuar deklaratat nga opozita se zgjedhja e një zv/kryeministër serb zbeh legjitimitetin e Qeverisë Hoti, transmeton Periskopi.

Balaj thotë se është Albin Kurti që për herë të parë ia dha Listës Serbe dy ministri, ndërkohë që emëroi për vete një këshilltar serb.

‘’Në asnjë mënyrë nuk e zbehin legjitimitetin. Kjo qeveri është legjitime, sikurse cdo qeveri tjetër. Harrojnë që për herë të parë në Kosovë dy ministry  i janë dhënë Listës Serbe pikërisht nga Albin Kurti. Mos të harrojmë të tjerat. Kurti ka pasë këshilltarë që nuk e kanë njohur Kosovën. Kjo është ajo që duhet të bëhet temë, e jo emërimi i një zv/kryeministëri’’/PERISKOPI/

 

ZGJEDHJET PARLAMENTARE

MË TË LEXUARAT