Connect with us

Sport

Van Bronckhorst synon stolin e Arsenal ose Rangers

Publikuar

me

Ish reprezentuesi i kombëtares së Holandës, Giovanni van Bronckhorst ka thënë se shpreson që një ditë të drejtojë skuadrën e Arsenal, ose atë të Rangers, pas inspirimit që ka marrë nga Pep Guardiola.

Aktualisht, ish mbrojtësi i Barcelonës drejton një skuadër në Superligën e Kinës, por Britania e Madhe mbetet cak për të.

“Për momentin po e shijoj punën time në Kinë”, ka thënë van Bronckhorst, transmeton lajmi.net.

“Por, si lojtar kisha ambicie, dhe si trajner kam ambicie. Premierliga për mua është liga numër një në botë dhe do të doja të punoja atje. Për mua kjo është një ambicie”, ka shtuar holandezi, i pyetur nëse do të punonte në Britani.

Van Bronckhorst ka qenë në regjistrat e Arsenal mes viteve 2001 dhe 2003, kur regjistronte 41 paraqitje. Ai pati aventurë edhe me Rangers, kurse një të tillë synon ta ketë edhe si trajner.

Pozitat e Mikel Arteta dhe Steven Gerrard janë vështirë të prekshme aktualisht, por Gio mund të punojë akoma për t’u futur në konsideratë. /Lajmi.net/

Lajme26 mins ago

Negociatat me PD, Fatmir Mediu zbulon dy kërkesat që i ka bërë Lulzim Bashës për 25 Prillin

Kosovë52 mins ago

Haziri: PDK duhet të mbetet në opozitë

Bota1 hour ago

Kriza qeveritare në Itali, çfarë ndodh nëse Conte jep dorëheqjen

Lajme1 hour ago

Bekim Sali kandidat i ASH-AAA për kryetar të Çairit? Ja si përgjigjet Skender Rexhepi

Lajme2 hours ago

Artan Hoxha zbardh detaje/ Antonio Gallo ka qenë disa herë në Shqipëri, testoi infrastrukturën

Lajme2 hours ago

Pedagogia e pyet ‘live’ se kur do të largohet nga politika, Rama heq mikrofonin dhe befason me reagimin

Bota2 hours ago

Kurti: Me administratën Biden do të jetë ndryshe

Religjion2 hours ago

Njevoja e njeriut për fenë – Hoxhë Ibrahim Alija

Kosovë3 hours ago

“Tri zgjidhje kryesore” për finalen me Serbinë, ndizet përsëri alarmi për Kosovën

Lajme3 hours ago

U nis për kryeministër, u bë Avokat i Popullit! Ende s’dihet se kush do të jetë kryeministri shqiptar në 100 ditët e fundit

Lajme3 hours ago

Varhejli: BE të mundësojë vaksinat për vendet e Ballkanit

Shëndetësi3 hours ago

Si të kujdeseni për sytë tuaj tani që jeni para ekraneve më shumë se kurrë më parë

Kosovë4 hours ago

Covid shkakton tragjedi në familje/ Para 3 ditësh i vdiq babai, sot vdes 29-vjeçari

Shëndetësi4 hours ago

Nuk jemi të vetëdijshëm sa i dëmtojnë dhëmbët disa shprehi: Shmangni këto gjëra

Lajme4 hours ago

Përplasjet/ Çfarë po ndodh me listën e PD në Korçë, kush janë pretendentët

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com