Connect with us

Bota

Rusia fut në punë teknologjinë, ja si identifikohet kush shkel karantinën

Publikuar

me

Përhapja e pandemisë së COVID-19 në të gjithë botën i ka dhënë mundësinë Presidentit Vladimir Putin që të testojë teknologjitë e reja në Rusi. Një ndër sistemet më të mira që ai po përdor për të luftuar pandeminë është sistemi i njohjes së fytyrës si dhe një rrjet i madh kamerash të vendosura në rrugë. […]

.

Advertisement

MË TË LEXUARAT