Connect with us

Bota

Përveç koronavirusit SHBA-së i shtohet një rrezik tjetër/ Minjtë mbushin rrugët, në kërkim të ushqimit

Publikuar

me

Në Shtetet e Bashkuara rrugët janë të boshatisura nga njerëzit , por ata janë mbushur me minjë. Në SHBA janë mbyllur të gjithë restorantet dhe kafet, ndërkohë minjtë kanë dalë për të kërkuar ushqim nëpër rrugë duke qenë se nuk ka më mbetje të grumbulluar nga dyqanet apo restorantet.

Numri i minjve është shtuar në masë të madhe, ndërsa përhapja e tyre nëpër rrugë vetëm po shtohet, pasi janë në kërkim të ushqimit për të mbijetuar.

“Sapo e ktheva kokën dhe pashë një grumbull me rreth 30 minj që po copëtonin diçka, ishin shumë të pështirë”,- ka thënë një banorë.

Ndërsa, banorëve u është kërkuar që të mos hedhin mbeturina në rrugë, pasi numri i minjëve mund të shtohet dhe janë me rrezikshmëri të lartë për përhapjen e ndonjë sëmundje.

Më të rrezikuar janë të pastrehët pasi mund të kenë të parë me minjtë.

Lajme17 mins ago

Kriza qeveritare në Itali, çfarë ndodh nëse Conte jep dorëheqjen

Lajme21 mins ago

Bekim Sali kandidat i ASH-AAA për kryetar të Çairit? Ja si përgjigjet Skender Rexhepi

Lajme30 mins ago

Artan Hoxha zbardh detaje/ Antonio Gallo ka qenë disa herë në Shqipëri, testoi infrastrukturën

Lajme43 mins ago

Pedagogia e pyet ‘live’ se kur do të largohet nga politika, Rama heq mikrofonin dhe befason me reagimin

Bota1 hour ago

Kurti: Me administratën Biden do të jetë ndryshe

Religjion1 hour ago

Njevoja e njeriut për fenë – Hoxhë Ibrahim Alija

Kosovë2 hours ago

“Tri zgjidhje kryesore” për finalen me Serbinë, ndizet përsëri alarmi për Kosovën

Lajme2 hours ago

U nis për kryeministër, u bë Avokat i Popullit! Ende s’dihet se kush do të jetë kryeministri shqiptar në 100 ditët e fundit

Lajme2 hours ago

Varhejli: BE të mundësojë vaksinat për vendet e Ballkanit

Shëndetësi2 hours ago

Si të kujdeseni për sytë tuaj tani që jeni para ekraneve më shumë se kurrë më parë

Kosovë3 hours ago

Covid shkakton tragjedi në familje/ Para 3 ditësh i vdiq babai, sot vdes 29-vjeçari

Shëndetësi3 hours ago

Nuk jemi të vetëdijshëm sa i dëmtojnë dhëmbët disa shprehi: Shmangni këto gjëra

Lajme3 hours ago

Përplasjet/ Çfarë po ndodh me listën e PD në Korçë, kush janë pretendentët

Lajme3 hours ago

Fadil Zendeli kandidat i Lëvizjes BESA në Gostivar?!

Lajme3 hours ago

Grubi: Mexhiti kur ka thënë se duhet të më drejtohen mua, ka menduar në Ali Ahmetin (VIDEO)

MË TË LEXUARAT

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com