Connect with us

Sport

Alarmon shefi i lojtarëve të Serie A: Sezoni mund të anulohet

Publikuar

me

Shoqata Italiane e Futbollistëve (AIC) duhej të fliste për çështjen e pagave me Serinë A të hënën, por Tommasi pranon se plani i Vincenzo Spadafora për të zgjatur pezullimin për ngjarjet sportive do të diskutohet gjithashtu.

“Do të ketë një element më shumë në tryezë nesër, në krahasim me javët e kaluara, sepse pas fjalëve të Ministrit Spadafora, ka shqetësim se sezoni do të përfundojë këtu”, tha ish-mesfushori i Romës për ANSA, përcjell lajmi.net.

“Prandaj është e nevojshme të merret me problemin e përfundimit të sezonit nga një këndvështrim sportiv; me pak fjalë, zyrtarisht”.

“Sa i përket uljes së pagave, ne kërkojmë, nëse është e mundur, një zgjidhje të përbashkët. Juve eci përpara, por të tjerët jo”.

“Ne dinim gjithçka për të dhe nuk ndjehemi të deleguar. Ndër të tjera, Chiellini është këshilltari ynë”.

“Nëse nuk ka mosmarrëveshje midis klubeve dhe lojtarëve, do të kërkojmë ndërhyrje. Nëse ata kanë gjetur një marrëveshje, është mirë”. /Lajmi.net/ 

MË TË LEXUARAT