Connect with us

Sport

ZYRTARE: KB Peja prezanton trajnerin e ri

Publikuar

me

Në një njoftim zyrtar nga klubi pejan, trajneri turko-boshnjak thuhet se ka karrierë të begatshme.

Ai së fundmi ka qenë kryetrajner në Konyaspor, ndërsa në të kaluarën ka menaxhuar Ushak Sportin, Royal Hali Gaziantepin e Darussafakan – derisa Peja do të jetë klubi i parë që drejton jashtë Turqisë.

Më poshtë njoftimi nga KB Peja:

Zyrtare: KB Peja ka arritur marrëveshje me trajnerin Adis Bećiragić

Disa ditë pas shkarkimit të trajnerit të Jeronimo Sarin klubi ka arritur të bëjë marrëveshje të re me super trajnerin Turko-Boshnjak Adis Bećiragić.

Adis ka një karrierë të begatshme në Turqi si trajner dhe në Bosnje si lojtar. Më poshtë i kemi paraqitur disa detale nga rrugëtimi i Adis në Basketboll. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com