Connect with us

Lajme

Zjarr në një lagje në Shkodër, humb jetën 13 vjeçarja

Publikuar

me

Një zjarr ka shpërthyer në një lagje të komunitetit rom në Shkodër.

Si pasojë e këtij zjarri ka humbur jetën një vajzë 13 vjeçare.

Familjarët pasi e kanë vërejtur mungesën e vajzës i kanë filluar kërkimet duke e gjetur në një nga barakat e familjes Dashi, raporton Top Channel, përcjell Klan Kosova.

Flakët janë përhapur në pak minuta duke përfshirë disa baraka ku strehoheshin disa familje.

Zjarrfikësit bënë të mundur izolimin dhe shuarjen e flakëve ndërsa shkak i zjarrit dyshohet të jetë një pajisje ngrohëse.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com