Connect with us

Lajme

Zaev po i’a bën me sy partive shqiptare!

Publikuar

me

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev tha se është i intreresuar për koalicionim me partitë shqiptare. Ai tha dje se tash për tash kanë koalicion me BDI-në të cilin do ta vazhdojnë deri në shpërndarjen e Kuvendit, përcjell INA.

“Ne jemi të hapur. Edhe pse janë publikuar disa bashkëpunime nga partitë shqiptare, theksoj se jemi të hapur ndaj të gjitha partive. Fillimisht kemi partner të koalicionit me BDI-në, me të cilin udhëheqim agjendë në Kuvend deri në prishjen e Qeverisë. Bashkë arritën marrëveshje historike për shtetin, sigurisht se ne jemi të hapur për bashkëpunim edhe për parti të tjera shqiptare”, deklaroi Zaev.

Deri tash koalicion parazgjedhor kanë arritur vetëm Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, ndërkaq përveç Besës, të vetme në zgjedhje deri tash do të shkojnë edhe BDI, LSDM-ja, VMRO-DPMNE-ja dhe PDSH-ja. Që të gjitha partitë nuk kanë përjashtuar mundësinë që të lidhin koalicion pas zgjedhjeve të 12-prillit.(INA)

Advertisement
Kosovë1 min ago

Presidenti Thaçi ndan “Urdhërin e Lirisë” për presidentin amerikan Donald Trump

Lajme9 mins ago

DW: Pse ndodhet Rama në Gjermani?

Sport10 mins ago

Bale në qendrën stërvitore, kështu pritet nga tifozët e Tottenhamit

Kosovë17 mins ago

Kuvendi shkon në pauzë – Periskopi

Sport31 mins ago

Deklaratë e FIBA-s në lidhje me ndeshjet e nëntorit 2020 dhe shkurtit 2021

Lajme33 mins ago

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Kosovë33 mins ago

Vetëvendosje kërkon sërish votat e PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti

Lajme35 mins ago

Dokumentet e CIA, Mehdi Elezi i shkruan Hasan Dostit: Aqif dhe Mustafa Lleshi na futën në kurth, ja si na dorëzuan te jugosllavët në 1948-ën

Kosovë51 mins ago

Izraeli shënon Vitin e Ri Hebre nën masën e izolimit mbarëkombëtar

Sport54 mins ago

FFK e gatshme bashkë me klubet, pritet vendimi i Qeverisë – sot ndeshja testuese

Lajme1 hour ago

Hoti, me “shpatulla pas muri” për Marrëveshjen e Uashingtonit: Si e pranove “mini Shengenin”?

Kosovë1 hour ago

Bashkimi Evropian tregon nëse kanë caktuar afat kohor për dialogun Kosovë – Serbi

Lajme1 hour ago

Shqipëri: Rezultojnë katër mësues pozitivë me COVID-19, pritet mbyllja e shkollave

Kosovë1 hour ago

A po i fsheh IKSHPK-ja rezultatet e testeve PCR Covid-19 të laboratorëve privatë?

Kosovë2 hours ago

Bekë Berisha tregon se si lahej në dri në temperatura minus: E bëja për ta thy rekordin

loading...

MË TË LEXUARAT