Connect with us

Lajme

Zaev: Më në fund u bëmë pjesë e NATO-s

Publikuar

me

Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev në profilin e tij në rrjetin social Facebook shkruan se Maqedonia më në fund është pjesë e NATO-së.

Ai shkruan se “populli im, ia arritëm” dhe falënderoi deputetët për mbështetje. Pas disa vitesh rrugëtim, bllokada, regjime, ngecje dhe izolim. Falënderoj të gjithë deputetët nga grupi i LSDM-së, të gjithë deputetët e partive të tjera që ishin të vetëdijshëm për përgjegjësinë e tyre historike, për guximin e tyre për të marrë vendime që ndryshojnë të ardhmen. Vendi ynë është në BE dhe NATO!”, shkruan Zaev.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement
Kosovë4 mins ago

Hanife Osmani, e vetmja që përzgjidhet të jetë pjesë e një programi të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan

Shëndetësi14 mins ago

Religjioni mund t’i bëjë mirë shëndetit

Kosovë15 mins ago

Edhe Vjosa Osmani kundër Kurtit: S’guxojmë t’i prishim raportet me aleatët për taksën

Lajme16 mins ago

Sela takoi ekspertin amerikan Mueller, aktivizohet në finaliyimin e platformës zgjedhore

Sport25 mins ago

El Clasico: Messi më shumë shënon në Bernabeu sesa në Camp Nou

Kosovë26 mins ago

Ambasada e ShBA-ve thirrje shtetasve të vet që jetojnë në Shqipëri: Shmangni sheshin ku do zhvillohet protesta

Lajme32 mins ago

BDI: Zhvillimi ekonomik të barabartë, ulje të papunësisë dhe rritja të pagave

Lajme34 mins ago

Çulev: Jemi të gatshëm për të parandaluar valën e re të emigrantëve

Lajme36 mins ago

Zaev: koalicioni LSDM-BESA do ta fitojë BDI-në tek njësia e 6 zgjedhore

Kosovë37 mins ago

Mustafa: Kurti s’e njoftoi Qeverinë, taksën ta heqim pa reciprocitet – qysh po kërkon Amerika

Lajme41 mins ago

Zekiri i përgjigjet Mexhitit: Mbaju Izet, mos ke frik, vendin e keni në opozitë

Lajme44 mins ago

Gjashtë nxënës helmohen gjatë mësimit në Fier

Kosovë48 mins ago

Veliu pret ambasadorin britanik: Prioritet luftimi i krimit të organizuar

Kosovë59 mins ago

Isa Mustafa shkon në Kuvend: Takohen me Kurtin për taksën

Lajme1 hour ago

Taravari thirrje BDI-së: Bashkoni voton shqiptare, bëni koalicion me PDSH-në dhe Vesel Memedin

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com