Connect with us

Lajme

Vesel Memedi: Kryeplaku im do të jetë ai që i fiton zgjedhjet (Video)

Publikuar

me

Kreu i Rilindjes Demokratike Kombëtare, Vesel Memedi mbrëmë në emisionin Clcik Plus ka diskutuar rreth aktualitetit dhe atmosferës politike në vend. Mes tjerash ai falënderoi kreun e Besës, Bilall Kasami dhe atë të PDSH-së, Menduh Thaçi të cilët sipas tij, zbuluan fytyrat e vërteta të Afrim Gashit, rrespektivisht të Zijadin Selës, raporton TV21.

E duke folur për matematikat pas zgjedhore, Memedi tha se cilado qoftë parti që i fiton zgjedhjet ai do i ofroj mbështetje me aq mundësi, fuqi sa ka.

“Kushdo që i fiton zgjedhjet më 12 prill për mua do të jetë kryeplaku dhe nëse Vesel Memedi do të ketë peshën e një apo dy deputeti, unë gjithmonë do t’i ja japi aty kryeplaku, do t’i ja japi atij subjekti politik që kur të flasë me bllokun politik maqedonas të flasë edhe në emër të Vesel Memedit edhe në emër të dikujt tjetër”, tha Memedi.

Memedi tregon a ka gjasa që RDK-ja të bashkohet me BDI-në?

Memedi tregon a ka gjasa që RDK-ja të bashkohet me BDI-në?

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 12. Februar 2020

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com