Connect with us

Sport

Vazhdojnë lajmet e këqija për Man Cityn, i zbritën pikët në Premierligë

Publikuar

me

Kampionët e Premierligës janë dënuar nga UEFA me dy vite mos pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve shkaku i shkeljes së rregulloreve financiare.

Përveç ndalimit për pjesëmarrje në Ligën e Kampionëve, City do të paguajë edhe një gjobë prej 30 milionë euro.

Por,e keqja për skuadrën e Pep Guardiolas nuk ndalon me kaq. Mediet angleze raportojnë se Manchester City mund të përballet edhe me një dënim të ri në Premierligë, duke iu zbritur pikët.

Është një rregullore në Premierligë që e detyron këtë ligë të veprojë, shkaku i shkeljeve të rregullave financiare të UEFA-s.

Nuk jepet një numër i saktë i pikëve që mund t’i hiqen Cityt, por diçka e tillë pritët të ndodh./Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com