Connect with us

Shëndetësi

Ushqimet që nuk duhet të lahen para gatimit

Publikuar

me

Shumë njerëz mendojnë se të gjitha ushqimet duhet të lahen para gatimit, por nuk është gjithmonë kështu: le të zbulojmë se për cilat ushqime po flasim.

Që nga fëmijëria ndoshta prindërit tanë dhe ndoshta edhe më shumë gjyshërit tanë na kanë mësuar se duhet të lani gjithmonë ushqimin përpara se ta gatuani dhe ta hani. Sidoqoftë, nuk është gjithmonë e dobishme të kaloni të gjithë ushqimet nën ujë të rrjedhshëm para gatimit. Në fakt ka disa prej tyre që nuk duhet të lahen: le të shohim se cilat janë!

Një nga këto janë vezët. Të zakonshmet që i gjejmë në supermarket i nënshtrohen një trajtimi me një substancë që mbron guaskën e tyre nga çdo ndotje. Jo vetëm që larja e tyre me ujë nuk do të sjellë ndonjë përfitim, por madje mund të jetë e dëmshme.

Sa për pulën, ky lloj mishi mund të ndotet më parë nga një bakter shumë i rrezikshëm për shëndetin tonë. Po flasim për salmonelën. Është besim i zakonshëm që ky rrezik mund të shmanget duke e larë para gatimit. Në realitet kjo është krejt e kundërta e asaj që duhet të bëhet. Në fakt, me ujë mund të përhapnim edhe këtë bakter, shkruan noa. Prandaj do të ishte mirë që menjëherë ta vendosni mishin e pulës për të gatuar dhe më pas, kur uji të jetë formuar, hidhni larg dhe filloni përsëri gatimin.

Po ashtu për të gjithë pjesën tjetër të mishit, si dhe për pulën, do të ishte një praktikë kundërproduktive larja e tij me ujë. Këshilla është ta dezinfektoni atë duke gatuar në temperatura të larta. Parakushti i vetëm do të ishte heqja e ujit të prodhuar, brenda të cilit mund të kishte baktere të krijuara nga nxehtësia.

Makarona. Përkundër asaj që rekomandojnë disa kuzhinierë, mund të jetë e dobishme në disa raste kalimi i makaronave nën ujë. Është, për shembull, kur përgatisim pjatat e ftohta.

Kërpudha. Absolutisht për tu shmangur është larja e kërpudhave, ndoshta edhe duke i zhytur ato në ujë. E gjithë kjo në fakt jo vetëm që nuk do të ketë asnjë përfitim përsa i përket pastrimit, por do ta ulë shijen dhe strukturën e tyre. Padyshim, gatimi në temperatura të larta do të përfundojë punën.

Ushqimet që duhen dezinfektuar

Ushqimet që gjithmonë duhet të lahen dhe dezinfektohen me kujdes me ujë ose sodë buke janë frutat dhe perimet me lëvore të ngrënshme apo edhe me lëvore të pangrënshme.

Advertisement
Lajme2 mins ago

DW: Pse ndodhet Rama në Gjermani?

Sport3 mins ago

Bale në qendrën stërvitore, kështu pritet nga tifozët e Tottenhamit

Kosovë10 mins ago

Kuvendi shkon në pauzë – Periskopi

Sport24 mins ago

Deklaratë e FIBA-s në lidhje me ndeshjet e nëntorit 2020 dhe shkurtit 2021

Lajme26 mins ago

Një kumanovar për pak do të paguante 10 mijë euro, duke menduar se i shpëton vajzën dhe dhëndrin nga burgu

Kosovë26 mins ago

Vetëvendosje kërkon sërish votat e PDK-së për rrëzimin e qeverisë Hoti

Lajme28 mins ago

Dokumentet e CIA, Mehdi Elezi i shkruan Hasan Dostit: Aqif dhe Mustafa Lleshi na futën në kurth, ja si na dorëzuan te jugosllavët në 1948-ën

Kosovë44 mins ago

Izraeli shënon Vitin e Ri Hebre nën masën e izolimit mbarëkombëtar

Sport47 mins ago

FFK e gatshme bashkë me klubet, pritet vendimi i Qeverisë – sot ndeshja testuese

Lajme54 mins ago

Hoti, me “shpatulla pas muri” për Marrëveshjen e Uashingtonit: Si e pranove “mini Shengenin”?

Kosovë1 hour ago

Bashkimi Evropian tregon nëse kanë caktuar afat kohor për dialogun Kosovë – Serbi

Lajme1 hour ago

Shqipëri: Rezultojnë katër mësues pozitivë me COVID-19, pritet mbyllja e shkollave

Kosovë1 hour ago

A po i fsheh IKSHPK-ja rezultatet e testeve PCR Covid-19 të laboratorëve privatë?

Kosovë2 hours ago

Bekë Berisha tregon se si lahej në dri në temperatura minus: E bëja për ta thy rekordin

Lajme2 hours ago

Propozimet për zv/ministrat do të dorëzohen sot ne Kuvend

loading...

MË TË LEXUARAT