Connect with us

Kosovë

Uli pagat në Qeveri, por sa do të paguhet Kurti me vendimin e ri

Publikuar

me

Qeveria e Kosovës në mbledhjen që do të mbajë sot pritet të shfuqizojë vendimin që kishte marrë Qeveria “Haradinaj” në fund të vitit 2017 për rritjen e pagave për 100%.

Ndryshe nga ish-kryeministri, Ramush Haradinaj, kryeministri Kurti,  nuk do të marr pagë të majme nga buxheti i Kosovës

Kurti me vendimin e ri që pritet ta marr këtë të martë, do të paguhet 1500 euro.

Derisa qeveria e kaluar kishte vendosur për rritje të pagave për 100 për qind. Kryeministrit Ramush Haradinaj pagën e tij e kishte bërë 2950 euro.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com