Connect with us

Kosovë

Twitter ia mbyll llogarinë Sheshelit, përdori gjuhë të urrejtjes

Publikuar

me

Rrjeti social Twitter i ka pezulluar llogarinë udhëheqësit të Partisë Radikale Serbe (SRS) Vojisllav Sheshel, për siç është thënë “shkelje të rregullave të Twitter”.

Kështu raportojnë mediat serbe, sipas të cilave, ditët e fundit, Sheshel kishte në rrjetin social një polemikë me ata që mendonin ndryshe dhe kundërshtarët politikë, përcjell Telegrafi.

Dhe siç thuhet më tej, aty, Sheshel kishte pasur disa reagime që kishin elemente të gjuhës së urrejtjes.

Po sipas mediave serbe, një nga ata që kanë përshëndetur një veprim të tillë të Twitter ka qenë ish-shefi i diplomacisë serbe, Vuk Jeremiq.

Ai, siç bëhet e ditur, përshëndeti pezullimin e llogarisë së Sheshelit në Twitter dhe falënderoi të gjithë ata që raportuan profilin e Sheshelit në 24 orët e fundit.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com