Connect with us

Bota

Trump: Jemi afër marrëveshjes së paqes me talibanët

Publikuar

me

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka thënë se ka një mundësi të mirë që të arrihet një marrëveshje paqeje me talibanët në Afganistan.

“Mendoj se jemi fare afër”, ka thënë Trump për iHeart Radio.

“Mendoj se ka një mundësi të mirë që të kemi një marrëveshje…Kjo do të dihet përfundimisht brenda dy javëve të ardhshme”.

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com