Connect with us

Sport

Transferi i ri i Man Utd debuton në derbin e madh anglez

Publikuar

me

30-vjeçari finalizoi huazimin nga skuadra kineze Shanghai Shenhua në fund të janarit, por nuk u nis për në Spanjë me skuadrën e Ole Gunnar Solskjaer për shkak të shpërthimit të koronavirusit.

Trajneri i United tha gjatë fundjavës se klubi e kishte lënë Ighalo në Mbretërinë e Bashkuar pasi nuk ishin të sigurt nëse ai do të lejohej të kthehej në vend, pasi kishte mbërritur nga Kina në dy javët e mëparshme, transmeton lajmi.net.

Por pavarësisht se ka humbur udhëtimin drejt Marbella, Solskjaer ka konfirmuar se sulmuesi do të shkojë direkt në skuadër për përballjen me Chelsea pas pushimit të dimrit. /Lajmi.net/ 

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement
Kosovë7 mins ago

Mustafa përfundon takimin me deputetët e LDK-së, pritet të takohet me Kurtin

Lajme13 mins ago

Reagon UET: Arrestimi i Çilit nuk ka asnjë lidhje me veprimtarinë tonë

Kosovë18 mins ago

Hanife Osmani, e vetmja që përzgjidhet të jetë pjesë e një programi të organizuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan

Shëndetësi28 mins ago

Religjioni mund t’i bëjë mirë shëndetit

Kosovë29 mins ago

Edhe Vjosa Osmani kundër Kurtit: S’guxojmë t’i prishim raportet me aleatët për taksën

Lajme30 mins ago

Sela takoi ekspertin amerikan Mueller, aktivizohet në finaliyimin e platformës zgjedhore

Sport39 mins ago

El Clasico: Messi më shumë shënon në Bernabeu sesa në Camp Nou

Kosovë40 mins ago

Ambasada e ShBA-ve thirrje shtetasve të vet që jetojnë në Shqipëri: Shmangni sheshin ku do zhvillohet protesta

Lajme46 mins ago

BDI: Zhvillimi ekonomik të barabartë, ulje të papunësisë dhe rritja të pagave

Lajme48 mins ago

Çulev: Jemi të gatshëm për të parandaluar valën e re të emigrantëve

Lajme50 mins ago

Zaev: koalicioni LSDM-BESA do ta fitojë BDI-në tek njësia e 6 zgjedhore

Kosovë51 mins ago

Mustafa: Kurti s’e njoftoi Qeverinë, taksën ta heqim pa reciprocitet – qysh po kërkon Amerika

Lajme55 mins ago

Zekiri i përgjigjet Mexhitit: Mbaju Izet, mos ke frik, vendin e keni në opozitë

Lajme58 mins ago

Gjashtë nxënës helmohen gjatë mësimit në Fier

Kosovë1 hour ago

Veliu pret ambasadorin britanik: Prioritet luftimi i krimit të organizuar

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com