Connect with us

Sport

Tifozi 12 vjeçar i Celtic akuzohet për racizëm

Publikuar

me

Racizmi është kthyer në një ‘kancer’ për futbollin, me ligat evropiane të futbollit që po përballen me të madhe me këtë problem.

Situata bëhet edhe më e keqe, kur shihet se ky problem po pasohet edhe në gjeneratat e reja. Policia skoceze ka konfirmuar se një tifoz 12 vjeçar është akuzuar për racizëm, bën të ditur ‘Sky Sports News’, transmeton lajmi.net.

Djaloshi ka drejtuar thirrje raciste drejt një lojtari të Rangers, në derbin ‘Old Firm’.

Ndeshja për të cilën bëhet fjalë ishte luajtur gjatë muajit dhjetor. /Lajmi.net/

SHPËRNDAJE ME MIQ!
Advertisement

MË TË LEXUARAT

Portali Zyrtare u themelua nga një grup gazetarësh të rinjë në vitin 2018. Të motivuar nga nevoja për lajme të shpejta dhe të vërteta, në Maqedoni, ndër shqiptarë dhe për shqiptarët – Zyrtare nuk ishte veçse një kërkesë e kohës. Kontakt e-mail: portali.zyrtare@gmail.com Shared By Fancy Text Generator

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com