Connect with us

Kulturë

Theu rekorde shikueshmërie/ Ky është seriali më i ndjekur turk

Published

on

Serialet turke janë kthzer në më të ndjekurat jo vetëm në Turqi, por edhe në Maqedoni, Kosova e Shqipëri. Këto seriale kanë gozhduar shumë fansa dhe gjithashtu kanë thyer rekorde shikueshmërie në të gjithë botën.

Së fundi “Forbes” ka shpallur filmin më të mirë turk. Në listë ka vendosur disa filma shumë të ndjekur ku fitues është shpallur “Çukur”. Ky film është transmetuar në Shqipëri në televizionin “Klan Plus” dhe sipas revistës filmi ka pasur një fitim marramendës prej 58.2 milionë lirash. Pjesë e kësaj liste janë edhe disa seriale të tjerë që janë transmetuar në Shqipëri si:

“Kryeqyteti Abdylhamid”, “Zonja Fazilet dhe të bijat”, “Vrasje të vogla”, “Xhenet”, “Dashuri bardh e zi”, “Më fal”, “Lot në Detin e Zi”./CNA.al

NA NDIQ NË FACEBOOK